WTF

Stop it!

2024. March,29

Мафусаїле, ступай обережніше – шарудиш тим піском, як некошерний кабан в бібліотеці месопотамського кнесету…
Нічним пляжем Червоного моря, стараючись ступати якомога тихіше, професійно – на зігнутих в колінах ногах, скрадалися троє перегризачів чорних необрізаних кабелів.
Одягнені були невибагливо і без єдиного однострою, лише шеврон з вишитим крокодилом, що перегризає товстий, шоколадно-лілового кольору кабель.
Перший – видно був за головного, підняв вгору руку і зупинився. Двоє, що ступали за ним слід в слід, повторили маневр. Постояли вслуховуючись в нічний бриз, що ледь задував звідкись з боку Сомалі. Потім перший зробив стрибок вбік і сів в пісок, вдаючи сплячого гепарда. Двоє продовжили стояти з піднятими правими руками.
Перший вийняв з кишені китайський смартфон і набрав номер:
– Альо, Мендєлє Мойхєровіч? То Дімка Табачнік дзвоне – ми вийшли в заданий вами квадрат. Можна вже робити так, щоб море розступалося…  альо… ну так, позивной Ґастарбайтер… ізвінітє, товарішчь Єсаул, праїбал… Так точно, товаріщь Єсаул, запомніл – отнинє мой позивной Пєдріла Мохнарилий… Єсть!!!
– А…, я діко ізвіняюс, мохнарилий ілі махнорилий… – продовжив через хвилю сплячий гепард – мохна?… Я вас пойнял, товаріщь Мендєлє Мойхєровіч… Так точно – полєзєм за ето в нєраступівшєєся морє… Так точно!!! Єсть!!!…
– Я в нєраступівшєєся нє полєзу – опустив руку другий перегризач – в мене з минулого разу геморой від тої холодної води на дні…
– Ну і як після нього тепер в воду лізти? – показав на другого третій, з позивним Джамшут – геморой він бля заробив, пінгвін засмаглий
В контровому світлі місяця до перегризачів наближалася одинока фігура…
– Ооо, добрий вечір, Олег Валєрійович. А в нас тут нєбальшоє савєщаніє…
– Кабель перегризли? – перебив мохнарилого підійшовший.
– Та ото саме збираємось…
– А ну бігом в воду, скотиняки!!! – пронеслось густим басом понад пляжем…

Cаул сидів на піску перед порослою фіолетовим мохом каменюкою і з ентузіазмом щось писав на ній месопотамським клинописом.
Сидів, монотонно наспівуючи собі під ніс – фєйґєлє, мєйґєлє… мєйґєлє, фєйґєллє… і натхненно цюкав дерев’яним молотком  в саморобну тупу зубилу.
Позаду нього стояв кудлатий доісторичний віслюк – він пробував жувати Саулове вухо, і час від часу дивився, що той пише. Віслюка звали Бульдик.
Ще один такий же самий віслюк, але безіменний, ліниво лежав перед кущем доісторичного саксаулу і з індеферентним виглядом, вальяжно та неквапливо ковтав один за одним колючі листки.
– Ванессо, подай мені шабатного вина, бо ті блохи заїпали – крикнув комусь за камінь Саул і почухав нігтями спину в районі хребта.
– Нехай тобі Урсула подасть – почувся звідти невдоволений жіночий голос..

Ось цей текст зверху, не весь, а лише про Саула – це 118 слів. На сторінці книг, що потім писалися на пергаменті – в середньому по 50 слів. На один листок такої книги йшла шкіра одного теляти. В середньому така книга мала сто листків. Тобто – одна книга, це табун зі ста телят і сто текстів, розміром трохи менших за той, що там вище..
Що таке доісторично? Це до того часу, як з’явилася писана на пергаменті історія.
Клинопис?
Ні, це ще не письмо. Я легко можу уявити клинонапис – Саул вбив слона, наприклад. А ось як написати слово –  “правда, чи те ж – “наприклад, то вже не можу. І навіть слово «вчора» написати клинописом то важче ніж перегризти той кабель, коли вода холодна.
Ну тобто – лежить, задерши ноги догори, слон з закритими очима, а поруч стоїть якийсь чувак з кам’яною сокирою – це клинопис міг. А ось чи звали його Саул, чи Міхаїло Патапов – то вже й не напишеш. І знову ж таки – не обовязково, що він його вбив. Можливо хотів. А слон глянувши на його фізичні дані, впав від сміху на спину, задерши догори лапи. Це навіть імовірніше. Бо навіщо якомусь Саулу описувати банальні речі, котрі відбуваються щодня, а от про слона, який зі сміху валяється і дригає ногами, то це вже майже breaking news…
Що ще треба знати про клинопис? Ну наприклад, що він використовував 600 слів.
А Оксфордський словник англійської мови нараховує близько 600 000 слів.
Ти передивився серіалів і був впевнений, що тоді люди були такі самі, як зараз, просто жили тоді, а не зараз?
Ні, як бачиш – їм для життя було достатньо 600 слів. Насправді трохи більше, бо написати спонукальні дієслова клинописом, то теж треба було добре поморочити голову – як би то таке намалювати. А малювали тупим зубилом, нагадаю…

Мило, до речі, теж з’явилося років з 200 тому як. І не так, щоб відразу для всіх.
Ти заліз в гуглу і знайшов, що воно було ще в Месопотамії? І що в розкопках Помпеї знайшли завод для виготовлення мила?
Ти пропускаєш одну важливу деталь – у всіх цих «історичних» текстах є ремарка – «припускають». А я припускаю, що на тому «заводі» варили не мило, а овечий сир, або пиво з кінських каштанів. В кінських каштанів процес бродіння недостатній? Можливо. А ти припусти, що до нього додавали гівна з під доісторичних віслюків. Припускати ж можна що завгодно. Ти ось вову припускав і що?
Знаєш, як пояснюють те,  чому ще двісті років назад моїсєя малювали з рогами? А потім побачили і замалювали… Не знаєш?
Кажуть, що це тому, що в месопотамському клинописі значок, що означав вуха і роги, це один і той самий значок. А лохи не пойняли тому, що Саул видовбав його помилково двічі, а треба було раз, а лохи про це не знали і почали малювати його і з вухами, і з рогами. Потім значки порахували і давай ті роги замальовувати…
Тобто пояснити щось чуваку, котрий хоче, щоб йому щось пояснили, то ні разу не проблема, особливо якщо він вірить тому, хто пояснює. Он маєш мар’яну безуглу, як приклад, чи агрохамію яку небудь…
Не знаю, чи Ванесса того Саула тоді послухала, чи може та ж Урсула з пивом тихо підкралася, а головне – ніхто не знає скільки ще він не там різні значки ставив. Хоча мав право, а шо – каменюка його, зубило його – шо хочу, те й пишу. То ще добре, що хуй і лоб одним значком не позначалися.

Так, я теж бачив про теракт в «крокус-пасєлєніє» і теж читав, що «на самий пурім» відрізали таджику вухо і заставляли його з’їсти.
Так, мене теж зацікавило, що то таке – «вуха амана». Я чувак дуже цинічний, але то здається вже був перебор.
Перекажу так, як вони це пояснюють:
Жили собі євреї в Персії, а там був цар Артаксєркс.
Чому вони там жили?
Бо ті їх завоювали і хотіли знищити. А в того Ксєркса (в своїй книзі вони його називають і так, і так) був прем’єр-міністр, якого звали Аман і котрий мав десять синів. Якщо десь тобі трапиться, як буде месопотамським клинописом “прем’єр-міністр, то зроби скрін – самому дуже цікаво.
А ще в того Ксєркса був радник – Мордехай. До речі, мордехай – то справжнє прізвище карла маркса, якщо ти часом цього не знав. Але хай з ними обома. Як писав Саул на каменю – пішов той Мордехай до Ксєркса і каже:
– О, Вєлікій Кнєзє, а давай ми стіни зруйнованого Єрусалиму відновим… – нє, нє, нє – сам Єрусалим то нє, не будем – лише тілько стіни… ну найбільше шо, то хіба ше пару тунелів десь там вириєм…
Стоп. Єрусалим зруйнував Веспасіан, а євреїв перегнали в тоді ще не Персію при Навуходоносорі. І царя Персії тодішнього звали ніби Кір, а не Ксєркс.
Тобто той Мордехай хотів відбудувати стіни ще не зруйнованого Єрусалиму? Саул, перестань курити саксаул, бо путаєшся в датах, а ти не шо попало пишеш, а історію рідного краю.
Ну, а той Ксєрокс тіпа йому на те каже:
– Які стіни? Відкрий очі, о наймудріший – ті стіни стоять, як камінь на городі в Саула і ще тебе два рази переживуть…
Не почув кароч Мордехая. Але в того була в запасі племенниця і лютий ворог.
Лютого ворога звали Аман і був він родом нібито з амалкітян – семітського племені, що кочувало там неподалік кругами на верблюдах. Тобто сам був семітом, але влаштувався прем’єром в Персії.
Цар Ксєркс?
Двоюрідний брат Саула Сруль, котрий жив за сорок кілометрів від Месопотамії на захід, писав зубилом в себе в печері, що такий цар був, але не там і не тоді. І взагалі він був шахіншахом племені ахемінідів,  а то було і не там і не тоді. І взагалі той Саул пездюк дурний, бо де ахаменіди, а де амалкітяни, вже не згадуючи про персів. І взагалі – куди він дів 50 кілометрів географії і нахуя на 500 років царя в часі посунув…
Так, продиратися через клинопис то справа не проста, але пагналі далі:
Аман мав десять синів і не любив євреїв. Чи любили їх сини, то Саул не написав нічого, бо знову – як в йобаному клинописі написати “любили? То справа теж ні разу не проста. Бо з “не любили простіше – намалював чувака, що б’є палкою іншого по вухах і все зрозуміло, а тут… Вже пробував і себе на Ванессі малювати, і на Урсулі… Бля – ні хуя не естетично. І сам собі на Бельмондо був не дуже схожий і Урсула якась виходила з під зубила – ні разу не Ванесса Мей… Ну то й плюнув. Намалював десять синів і хвате з вас…
Тут на сцену виходить племенниця і каже цареві:
– Ну, шо Ксєрокс, будеш си на мені женив?
А той їй:
– Ну та напевно шо буду, а чого нє? Глибокий вмієш?
– Вмію, а головне люблю. Але давай тоді ми перед тим всім персам дамо тягла, бо зовсім якісь, як непижджені кастрати виглядають.
– Ми то хто?
– Ми, то депортовані.
– А, ну то давайте.
– Добре, але твій прем’єр Аман проти…
– Вас тут три тисячі депортованих, ви зібралися бити персів, яких ніби сімдесят дві тисячі – тре уточнити в пєрєпісі насєлєнія, і ви боїтеся якогось семіта Амана???…
– А й дійсно, то я пішла…
– Куди? А глибокий?
– Піду си мила якого куплю і нові труси та й си верну – будем си женили.
– Але купи і пахнючого, і дустового, бо то якийсь галімий піздєц, як ті блохи заїпали…
Кароч, зі слів Саула:
Пішли ті депортовані і два дні тих персів тлумили наліво і направо. Перси не сопротівлялися – бо ну, а нашо? Але хитрий (зі слів Сруля) цар Ксєрокс дав дозвіл на відстріл тих персів лише на два дні. Під вечір другого дня приходить та племенниця до того Ксєрокса і каже:
– Чуєш, Ксєрокс – там така фігня, шо ми не встигаєм, бо тих персів піздєц, як задохуя. Дай нам ше один день, то я ше падругу за то з собою приведу…
А той їй:
– Ну то вже добре, шо з тобою зробиш… але – шоб падруга була з великими цицьками, а не такими, як в тебе і бажано афро-негритянка…
Після такої пролонгації вони перебили тих персів – всіх сімдесят шість тисяч (як вони кажуть), потім на радощах повідрізали їм вуха і з’їли. Тому Аманові теж відрізали і теж з’їли. Його синів повісили (цікаво на чому, дерева ще ж перед тим повирубали), але потім побачили – бля, а вони з вухами висять. Ну то познімали, вуха з’їли і назад повісили.
З того часу і святкують. Якийсь такий привід святкувати не альо – нє? Я б ті «вуха» з тіста навіть з повидлом би не їв. Але хто я такий, щоб їм розказувати, хай їдять, що хочуть. Але десь там в себе, please.. в тунелях, наприклад..
Треба, мабуть відзначити, що не всі вони  в ту пролонгацію вірять, бо половина святкує два дні, а половина три – з пролонгацією, тобто…

Що про це все каже офіційна історія?
Депортували євреїв вавілоняни і їх цар Навуходоносор.
З якою ціллю?
Асимілювати їх хотів і поробити халдеями.
А, що вони на те?
А в них ніхто не питав. Може забули, а може просто пох на них було.
Ті з вавілонянами асимілізуватися не хотіли бо мали в планах асиміляцію з москвичами. Ні, не з пародією на автомобіль, а з предками тих, що її створили. До речі, якби маск мав моск, то назвав би ту свою «машину» «самоходная тєлєжка москвич на елєктротяге» – так воно було б правдоподобнєє…
Тої московії тоді ще не було?
Ну, вони ж вибраний народ, що їсть вуха на свята, то може їм було яке відєніє. В кінці кінців – таки ж асимілювалися. В московських перейняли мову, а їм різного всякого свого теж присунули…
Про мову не пойняв?
Сто років назад третина євреїв розмовляла на ідиш (майже німецька), третина на різноманітних локальних мовах по мєсту прожіванія, а третина на язике в достоєвского.
Іврит?
З часів Веспасіана це була мова, котрою ніхто не розмовляв. Про неї згадали десь так само трохи більше, ніж сто років тому. А після того, як відійшли Бен Гуріон і Ґольда Мейер, то так виглядає, що та мова знову не в фаворі.
Чому так виглядає?
Бо дуже часто бачу, як в мережі діляться різними лайфхаками – як переселитися в Німеччину, обійшовши при цьому тест на знання івриту…
Знову ж таки – а чого ти маєш мені на слово вірити, я ж не Саул в кінці кінців, тому просто поцікався який процент тих, що називають себе євреями, вільно володіє лише язиком пушкіна і соловйова…
Але менше з тим всім – через якийсь час імперія Навуходоносора (Вавілонія) ослабла і аж тоді її завоював перський цар Кір. І аж тоді він тих депортованих Навуходоносором відпустив і навіть дозволив відбудувати собі два зруйнованих вавілонянами храми. Це після Веспасіана вони розділяться на 500 сект, а на той час ділилися на південних і північних – звідси і два храми.
Тобто про ніякого Амана офіційна історія не чула, як і про царя Ксєрокса. Був Кір, котрий воював з Македонським. Тобто з таким іменем цар нібито був і тут брат Саула Сруль правду каже – що був він через п’ятсот років і не в тих краях, а ближче до Кіпру.
Що про це кажуть зацікавлені? Пишуть:
«…существует значительное расхождение между традиционной датировкой событий и датировкой, принятой в современной исторической науке. В отношении персидского периода еврейской истории эти расхождения составляют до двухсот лет…»
Сруль пише про п’ятсот, але і двісті достатньо.
Звідки вони це все взяли?
З книги, яку написала племенниця.
Що про цю книгу каже Історія?
Натякає, що її писав Саул під саксаулом.
Що кажуть зацікавлені? Кажуть:
«…историчность книги сомнительна, но нет убедительных доказательств и обратного…»
Перекласти на людську мову? Прошу:
В нас немає доказів, що все це було, крім одного – ні в кого немає доказів, що цього не було…
Якщо ти мені хочеш присунути, що того Саула звали не обов’язково Саул, бо доказів в мене немає, то я можу тобі сказати – ні, його звали таки Саул, бо в тебе немає доказів, що він був не Саул… Ахуєнно – правда?
Але скажу інше:
Якісь чуваки луплять сусіднє плем’я, а його залишки переселяють на свою територію на асиміляцію. Ті підсилають до їх царя падругу, вона бере в нього  на два дні ліцензію на знищення його народу, потім каже, що  два дні закінчуються, а перси ще ні і тому просить пролонгувати ліцензію ще на день.. А головне всі ті перси спокійно сидять і дивляться, як їм їдять вуха і нічого не роблять. Мечі покидали на землю і сидять чекають, бо їх багато, а тих мало – то в них процес повільно йде… Ладно хуй з ним. Якщо вони їх всіх перебили, вуха з’їли, сіли і возрадовалісь – додому їх хто відпустив? Лишили пару чоловік, щоб було кому відпускати? Ну добре – ще раз хуй з ним – а хто тоді з Македонським після цього воював? Ті пару, що залишили? То якого тоді Македонський Олександр Великий, якщо тих персів проти нього було лише декілька?

,Хочеш доказової конспірології?
В мене таке враження, що гуглу створили (і вклали в це бабла нємєряно) з ціллю гнати таку пургу і переписати Історію.
Так і кажуть – є історія традиційна і є соврємєнная. Тобто мабуть не традиційна. Прям, як сексуальна орієнтація та їх історія…
А гугла – популяризатор коммі-вірусу і нетрадиційної історії?…
Знаєш, як тобі розказують про щось, що це нібито правда? Кажуть, що прочитали на тім каменю, коло якого Саул вино пив. Правда не кажуть – він це написав до, чи після вина. Тобто для мене це ні разу не є доказом і навіть не через вино, а через те, що той камінь теж не можуть пред’явити, бо він, чи десь загубився, чи хусити вкрали, як пірнали на дно кабель гризти…

Ну звісно, що в Месопотамії було мило. Навіть дустове від бліх.
Як ти кажеш на месопотамській було – мило?
Чому іноді називаю танунах легендарним? Та ні – не маю нічого проти – подобається тіштеся. Я проти того, що його присувають, як історичну книгу, а це зовсім не так. Поясню, звичайно.
Навіщо там наверху писав про телята і розмір тексту?
Тут така фігня – на сучасний папір дають гарантію на 400 років. Більше не зустрів. Найстарші книги, з тих що можна пред’явити, а не припускати – десь з 1500 років нашої ери. В якому вони стані розумієш – доторкнися і вона розсиплеться. Тобто всі ці книги, що датовані десь там далеко до нашої ери по триста раз переписані.
А ще книги писали на папірусі?
Знаєш, як робили папірус? Клеїли смужками очерет, а потім перпендикулярно ще один шар поверху. Це все. Якість клею, міць очерету і довговічність чорнила з сажі і сала уявляєш?
Збереглися бо їх було надзвичайно багато?
Не могло їх стільки бути, бо письменних тоді було два-три на ціле царство. Більш менш масово письменність стала з’являтися з появою в Європі перших університетів. Поцікався коли вони з’явилися – ці дати гугла ще не встигла переписати в нетрадиційну історію.
Я б міг посидіти і віднайти дані про кількість відносно письменних по роках і країнах. Але це буде нудно – і шукати, і читати. Давай обійдемося Месопотамією. Чому власне нею? Бо, що в гугли не спитай, то відповідь буде – в Західній Європі з’явилося наприкінці 19го століття , а от у Месопотамії за сім тисяч років до нашої ери.
Ну, якщо та Месопотамія була така матьора, як це пробують розказати, то чому в наприкінці 19го століття, коли в Європі з’явилося мило, дев’яносто відсотків населення тої матьорої не вміли ні читати, ні писати? Де вони розгубили багаж знань? Чому на верблюдах втікали від перших поїздів?
Не сприйми цей текст, як дослідження розвитку писемності. Така робота потребує роки. Тут про те, що якісь «факти», котрі тобі присувають як правду не могли відбутися чисто фізично. Тобто – це не філологія, це скоріше фізика

Припущення? Ок:
На днях прочитав, що з львівського архіву викрали всі метричні книги, зі списками мешканців міста. Припускаю, що скоро з’явиться «історичне» припущення, що до 39го року у Львові проживало 128 українців…
Як робляться припущення? Ось так:
«… есть мнение, что «Книга Естер» написана намного позже, чем утверждается. Это мнение опровергается рядом фактов, в частности, подробным описанием быта и обстановки, характера персидского царя Артаксеркса…»
Це того, про якого традиційна Історія не чула?
Покажи мені того, хто бачив яка там була «обстановка».
Кажу знайомій – що ти можеш розказати про діда свого діда?
Каже:
– Можу, він був лікар.
– А якого кольору взуття він любив, чи яка була його улюблена страва?
– Ні, цього я не знаю..
Тобто сто років і нічого про свого предка. Або дві з половиною тисячі років і «подробное описание быта»?
А ну так, звичайно – Саул все описав. По п’ятдесят слів на сторінці… Як я відразу не здогадався. Ще через рік тобі покажуть «документальне» кіно з детально показаною обстановкою. ШІ намалює – це не важко.
А головне навіщо це все? Присунути – «ми вибраний народ»? Ми всіх пиздили і їли їх вуха? І далі що?..
Хочеш сказати – ну море звичайно ж не розступалося, але таке могло бути. Могло вітром воду від берега видути, а їм здалося… могло бути місячне тяжіння в той момент… могло…
В мене є простіший варіант – могло просто не бути. Тобто могли, як завжди, трохи припиздіти.

Уявляєш ту кількість усних легенд з легендарної вже тільки через їх кількість «історичної книги»?
Саулові тому довелось би ними обцюкати зубилом всі Скелясті гори згори донизу. А ще сто сорок років дуже важкої праці і то лише при умові, що брат Сруль би йому допомагав.
Як то мені виглядає?
Виглядає, що швидше за все, то все писалося 100-200 років тому.
Так – заднім числом.
Навіщо?
Щоб тобі присунути – ти знаєш, які ми круті? Ти знаєш, які ми міфічні і як всіх пиздили? Та ми пиздили всіх підряд, щоб ти знав. Пиздили і їли їх вуха. Одних вух з’їли стопітсот тон…
З одного боку, якщо почитати Саула, то ніби й так. З іншого – якщо почитати Сруля, то трохи по іншому. З третього виникає просте питання – якщо ви з’їли стільки вух, то якого ви – як почали свій перший ісход з Месопотамії сім тисяч років тому, так все ніяк зупинитися не можете. Приблизно кожних сто років і новий ісход…
Якщо так роздавали всім тягла направо і налєво, якщо ваші дєди ваєвалі, а ви можєтє павтаріть, то якого ви в постійній міграції – одна за одною?
Як бачиш, Посполитий – не все так просто з соврємєнной історічєской наукой від гугли.

Від початку цієї глави до цього тире – 3 346 слів. Тобто 35 телят, або 35 листків, або 70 сторінок, або третина книжки на пергаменті. Уявив її ціну, станом на тоді, коли її писали? Додай до того те, що читати вміли декілька десятків чоловік на всю країну.
Як їх переписували?
Теж є нюанси – одну і ту саму книжку переписували декілька різних чоловік. В різний час. Тексти у всіх не ідентичні – ні один одному, ні оригіналу.
Чому так?
Бо переписувати слово за словом, а вірніше перемальовувати (таке визначення цього процесу мабуть правильніше) то дуже кропітка і довга робота. Тому читали всю сторінку і писали так, як запам’ятали.  Скільки важила така книга? Ну думаю – один листок мінімум кілограм. То ж шкіра, а не папір.
Для чого цей текст? Для того, що коли тобі починають говорити – а ти знаєш хто тут раніше жив? Саул писав… Ось саме на цьому місці обриваєш і кажеш – а ще раніше тут жили лише доісторичні віслюки. То може тепер зруйнуємо місто і звільнимо територію Бульдику з тим другим, що листки саксаулу жував?…
Я коли бачу відношення так званої влади до історичної і не тільки частини Львова і не тільки, то складається враження, що саме це вони і роблять…
Знаю, що хочеш сказати. Їх просто з часів першого ісходу весь час хтось пробує знищити. Теж про таке думав. Чому так? Що з ними не так? За що їх постійно хтось черговий хоче знищити? Якась же причина мусить бути? У всього на світі є причина, значить є і в цьому випадку. Яка?
Чесно не знаю. Знаю, як зробити, щоб такого не було. Треба скинути з себе секту комуністів. Без цього ніяк. Це і українців стосується – не тільки євреїв. Та й взагалі всього і всіх на світі.
Чи можна без цього? Не знаю. Можливо… Але скоріше ні..

На березі в піску лежали три чуваки:
– Але той кабель твердий, аж зуби болять.
– Ага і вода на дні холодна, як лід…
– Що ти там читаєш? – звернувся перший до третього.
Франко писав…. “жиди… по містечках на свій празник наймають бідного християнина, перебирають його за Гамана і з радісними криками б’ють його, нераз так сильно, що бідолаха тяжко ся відхорує”…
– І що?
– Та ось цікаво мені… Мої родичі з 1944 року керували університетом… Цікаво – як їм ходилося під вивіску, де було написано імені Франка?…
Якби він ще знав, що Франко сказав про той університет – від навчання там я дістав хіба огиду..

…………………………

&&&&&&&&&&

Майк Новосад “2023 або Гравітація..” Видавництво Europe Liberal.. 2023

Apple Books

Smashwords

Майк Новосад. “Хіпстер..” Видавництво “EuropeLiberal..” 2021.

В інтернет магазиніКнигарня Є

Київ:
вул. Толстого,1
вул. Лисенка,3
вул. Спаська,5
(“Книгарня Є”)
Львів:
проспект Шевченка, 8 (Книгарня НТШ)
проспект Свободи, 7
пл. Міцкевича, 1 (готель ”Жорж”)
проспект Шевченка, 8
вул.Стрийська,30 ТРЦ “King Cross Leopolis”
(“Книгарня Є”)
вул. Федорова, 4 (“Книгарня на Федорова”)
вул. Володимира Великого, 34. Центр української книги.
пл. Ринок, 3 “Книгарня #1”

Майк Новосад. “M&M, або Хроніки Семи Перпендикулярних Ліній..”Видавництво “EuropeLiberal..” 2020.

Придбати можна на офіційному сайті видавництва..

В інтернет магазиніКнигарняЄ

Не подобається електронна комерція? Можна в звичних книгарнях:

Київ:
вул. Толстого,1
вул. Лисенка,3
вул. Спаська,5
(“Книгарня Є”)
Львів:
проспект Шевченка, 8 (Книгарня НТШ)
проспект Свободи, 7
пл. Міцкевича, 1 (готель ”Жорж”)
проспект Шевченка, 8
вул.Стрийська,30 ТРЦ “King Cross Leopolis”
(“Книгарня Є”)
вул. Федорова, 4 (“Книгарня на Федорова”)
вул. Володимира Великого, 34. Центр української книги.
пл. Ринок, 3 “Книгарня #1

Майк Новосад
“Театр, або той тойвово..”

Apple Books

і Rakuten Kobo

і: Smashwords

Майк Форестер – “Трабл Shooter, або Характерник..” Видавництво “EuropeLiberal..” 2023.

Придбати можна тут:
Smashwords
Apple
Rakuten Kobo

Прочитати можна тут:
Buymeacoffee

Або на халяву тут:
Скорочена версія

&&&&&&&&&&
WELCOME..

Stop it!

Stop it!

Stop it!

Stop it!

Stop it!

Stop it!