Рекомендовано DPA:

Крива липа

ХАМКА ЛАХМАТА..

CHAPTER TWENTY-FOUR..

Ach, Andryusha, miły mój Andryusha…
Na piecu siedzi, na harmonii gra.
A jak gra – tylko wąsami rusza..

Серпень, 2022. Діалоги на лавочках Львова..

– Читала твій пост про освітян.
І як?
– Ти дійсно впевнений, що там все так зле?
– Я написав як є. Як казав один чувак – я вам правди приніс, будете брати? А добре це, чи зле..
– А є варіанти, що це добре?
– Є варіанти, що вищі учбові заклади не можуть навчити 73 відсотки своїх студентів писати без помилок. Скажи – які є перспективи розвитку країни при таких варіантах?
– Тобто без варіантів?
– Тобто зараз так. Варіанти з’являться рано вранці на другий день, після дня, коли відійдуть в минуле чиновники, котрі дійсно впевнені, що влада існує для того, щоб тирити з бюджету.
– Тирити з бюджету – то святе..
– Святе то святе, а тирити з бюджету, то примітивний кримінальний злочин.
–  А прикинь, якщо б не було бюджету.
– Держчиновники оселились би масово на смітниках і помийках. Крім, як красти, вони не вміють нічого. Сиділи би там, як стая голубів.
– Пам’ятаєш як порох з трибуни казав – а ну, голубе сизокрилий, покажи де гроші взяв…
– Знаєш кого набирають цього року українські «вузи»?
– Нема більше «вузів», тепер «ЗВО» – рехворма.
– Анунах.. Знайшли в чому проблема на кінець. Бач як просто – то назва була некошерна..
– Саме так. А кого набирають?
– На першому місці юристи. Далі – психологи, філологи і чомусь педагоги.
– Ну й добре, а що не так?
– Що будуть робити юристи в державі, де недолуге законодавство, яке до того ж застосовується вибірково?
– Як що? По офісах будуть сидіти.
– Хіба би..
– А чому в рейтингу відсутні медики?
– Тут цікава тема. Медичні вузи цього року зі студентами пролетіли.
– Не доперли, що тепер треба випускати не медиків, а юристів?
– Ну так. А могли б. Аграрні «вузи» випускають «психологів», то чому медичним «юристів» не випускати. Або навіть цілих філософів. А ще краще – космонавтів.
– Ну філософів в нас і без освіти цілий фійсбук.
– Медиків теж. От інженерів немає..
– Та ну – інженер то якесь ретро немодне.
– Політехніки зараз замість інженерів випускають айтишніків.
– А айтишніки чим зле?
– Тим, що в більшості своїй це вірт, а люди зараз на такому етапі розвитку, що вимушені жити в реальних будинках. З реальним освітленням, чи опалюванням, наприклад. Зуміє твій айтишнік полагодити електромережу у випадку чого?
– Мій точно ні. Він пише апки для смартфонів.
– 73 відсотки не зуміють. А інженерів перестали випускати. А потім не буде кому вчити. Будуть імпортувати, як банани?
– Нє, ну айтишніки все одно щось продукують..
– Ті, шо хитріші, то різні «дії» за гроші з бюджету. Решта 73 відсотки, власне гейми для смартфону.
– Це зле?
– Все відносно. Вже зараз на вихлопі ціла купа дітей, котрі вже навіть не істоти, а скоріше овочі. Це зле?
– Це проблема, згодна.
– Уяви, що буде, якщо вони виростуть. Я, наприклад, не уявляю.  Будуть холодні і голодні одне одного товкти в бубен китайськими смартфонами?
– Мда..
– Я, до речі, зрозумів базову проблему посполитих станом на сьогодні.
– ?
– Абсолютна більшість людей патологічно бояться почути правду..
– Не хочуть знати правду?
– Вони її знають, вони бояться її озвучену почути.
– ?
– Коли вони розуміють, що ти підводиш до правди, то починають нервувати і, якщо ти продовжуєш, то реально включають істерику.
– Всі 73 відсотки?
– Десь так.
– Я не боюсь.
– Я в курсі. Хочеш про законодавство розкажу?
– Краще про невенгрів)))
– Ок. Придумали невенгри схему соціального співіснування посполитих в окремо взятій країні. Як то виглядає? Примітивно, як в Еритреї. Якщо ти дотримуєшся законів і правил, то гарантовано будеш бідним і це без варіантів. Увага запитання – це яка, бля, академія розробила цей ахуєнний винахід? Це що – спонукання громадян країни ігнорити законодавство?
– Могли б відразу в конституцію той винахід записати..
– Писав колись і про це. На пса вам закони і законодавці? Але ж посполиті до істерики бояться озвученої правди..Масочники, Мем..
– Нє, ну ковід таки був..
– Ковід був, пандемії не було. Піди скажи то лоху – побачиш істерику від страху, що зараз правду скажуть вголос.. Лох чекає не дочекається, коли йому знову скажуть маску надіти. Носить в кишені, як артефакт. Як єрмак партбілєт дєдушкі. Витягне з кишені на груді, подивиться на неї, як еритреєць на цукерку, зітхне і знову в кишеню обережно..
– А про електромережу ти дійсно правий – вже півроку електрика шукаю. Не можу знайти, хоч ти трісни.
– Зато легко знайдеш «юриста», чи «психолога»..
***

– Сидів вчора на лавці з двома жінками. Такі за 70 обидві. Одна просто мовчала про щось своє, а інша, раптом заговорила. Цікавий такий монолог. Такий – неспішний і з поглядом в далеку даль.
– Що сказала?
– Каже: Я не розумію коли, але ми остаточно збрехалися. Ніхто нікому не вірить… Моя сестра живе в селі і має корову. Поїхала на Топольну продати молоко і сметану. Молоко продала швидко, а сметану – ну ніяк. Мало того, через одного їй притикали – а чого вона у вас така густа? А скільки ви туди муки додали? А вам не стидно? Певне й до церкви ходите.. Сестра не розуміла як їй доказати, що все натуральне, а потім сусідка по прилавку їй каже: Пані, шо ви паритесь? Купіть в мене молоко і розбавте. Вона так і зробила. Через півгодини продала дві літри сметани, а мала літру коли на ринок приїхала..
– Бляяяяя..
– Та бляяя.. 

– Сьогодні читав смішну переписку.
– ?
– Деммотика взяла собі дівчинку штатного «психолога» і на всякий випадок оголосила її топ блогером. Дівчинка така вся – з «успєшних», на вигляд, ну і, панятно, стала пости писати…
– Навіщо то їм?
– Ой, вони там всіх своїх топ блогерами поназначали. Платформа своя – шо їм заважає? Тепер, правда, в розділі sandbox більше свіжих думок, ніж в «топах», але і там іноді смішне проскакує. Навіщо? Певно ідеї свої посполитим задвігати.
– І шо пише блохір-псіхолог?
– Пише, як її мама убєжала от вайни в Європу. Тусує там в пошуках спортивних мусчін і різних статуй. Бо – а хулє, бабло є.
– Прям так і пише?
– Зараз відкрию..«Оказывается, говорит нам белое пальто, надо стыдиться того, что ты, беженец, по Европам ездишь. Заранее хотела бы обратиться к уважаемым людям с аналогичным мнением: идите нахуй. 
Не надо считать чужие деньги. Иметь возможность качественно жить — это не постыдно, а как раз наоборот. В Европе можно найти приличного мужика, спортивного почти…»
– А хто там бєлоє пальто?
– Ну це вона певно відповіла тим постом чуваку, бо далі в коментах вже пише він: “Ідітє нахуй – це навзаєм. Не хочеш нахуй – тримай нерви в тонусі і “фільтруй базар”, як кажуть московити, мовою яких ти послуговуєшся.Ви, “посилающіє нахуй”, не такі розумні, як намагаєтеся видати себе в житті та в інтернетах. Бо мій пост на мордокнижці був не про біженців як таких, а про осіб, які зваливши із країни постять довольні фоточки на фоні середземноморських пляжів і європейських краєвидів. Коротше, він був не про біженців, а про твою маму… “
Красавчєґ..))
– Це ще не все.Тому що для вас патріотизм, Батьківщина, армія, мова то порожні звуки.Вам “пусєутро” (ти ж розумієш, про що я), в кафешці круасан із кавою зранку, і “мужика спортівного прілічного”, щоб за це все платив і не задавав ото питань зайвих як я))). А на наші проблеми із війною вам насрать, бо в вас, бачте, на чужбині власні, “с рєбйонком і животнимі…”.
– А що на її захист коментять?
– Та тут в основномуПоїхала – живи як можеш, насолоджуйся, переживай, шукай мужиків, роби, що хочеш. Але, сука, сиди тихенько і не пизди на весь світ…
Хуйовий, як бачиш вона «психолог» – певно на курсах плінтусєіча «псіхологом» стала. А ти казала, що деммотика то круто..
– Бля, чому воно все так?
– Бо камуняки досі при владі.
– І що робити?
– Пиздити. Це я зараз фігурально. Хоча, коли нема законодавства…
– Бляяяяяя..)))
– Ага.
– Малий мій сьогодні видав перл…
– ?
– Я прийшла, а муж там запросив сестру двоюрідну в гості. Відкриваю двері, малий зустрічає і каже: а в нас Оксана з двома дітьми. Я кажу – як з двома? Вона, що знову народила? А він: нє – ну не прямо тут..

Її малого я знаю. Зараз піде в другий клас. Прикольний такий – завжди веселий, оптимістичний і живий. Його не перетвориш на овоч апкою зі смартфона. Такий правильний маленький українець росте..
***

– Як реве Ревучий.. Всього одну букву замінили на маленьку і змінили всі сенси. Назвали це – «індивідуально-авторський епітет: Дніпро ревучий» і розслабилися. Акадємікі, бля)))
– Я пам’ятаю, що ти перший почав писати деякі власні назви і імена з маленької літери.. Але чому прикметник з великої?
– Це навіть не прикметник, це скоріше іменник прикметникового походження, а взагалі – це назва порогу. Ось – що таке символ України? Зі стовідсотковою гарантією – поріг Ревучий. Так – той, що реве. Саме той з Шевченка..
– Тобто Шевченко заповідав не просто на березі Дніпра? А в якомусь певному місці?
– Так. Саме навпроти символу України.
– Його підірвали?
– Та ні. Він є. Його затопили – зараз він на 20 метрів вгору покритий брудною зеленою водою. Теж символічно – isnit?
– А чому саме він символ?
– За ним колись починалася територія Свободи. Запоріжжя…
– А навіщо затопили?
– Невенгрів Ревучий дратував. Тому й затопили. Спочатку, назвали ту водойму «озєро імєні лєніна», потім водосховищем.
– Про лєніна, то ти собі гониш?
– Та ні – відкрий підручник радянської історії.
–  Там велииике «озеро», я бачила колись, як з Криму поверталася.
– Разом з порогами затопили понад 50 сіл – з хатами, садами, цвинтарями, полями…
– А як пояснювали навіщо це?
– Казали – шо то буде супєр звіздєц як класно для орошєнія земель. Фігня в тому, що затопили вже готовий чорнозем, який не потребував орошенія, для того щоб орошати те, де без орошєнія не росте. Але то ше не вся фігня. Вся в тому, що затоплено чорнозему на половину більше, ніж то, що орошають.
– Ну, але воно ще електрику робить.
– Так. Яку продають сучасні олігархи невенгри, як свою власну. Ок – візьми калькулятор і порахуй на скільки продають електрики і на скільки б продавали, наприклад, зерна, якби там були поля, як колись. Прозрієш і скажеш..
– Камуняка – чепушила?
– Саме так.
– Така вся пархата?
– Просто чепушила.
– Шкода Ревучий. Колись може його побачимо – як думаєш? Цікаво – який він..
– Мені цікаво – а  якби приїхав якийсь шмуцер на Хортицю і сказав – шановні громадяни козаки, уряд об’являє лох-даун – прохання всім одіти намордники… Цікаво – чи заглушив би їх регіт рев Ревучого..?
А зараз люди патологічно бояться чути правду.. Можна, звичайно, робити вигляд, що все ок. Але вся ця комуністична будова в якийсь момент таки завалиться. Ось тоді наступить супер звіздєц для всіх країн Чорного моря. Будуть ходити в скафандрах поверх масок.. 

– Слухай, а чому – Агент Держдепу?
– Я вільний – мої пороги не затоплені..))
***

Прикинь, Мар’яна закохалася в єрмака.
– Та прям – а, як арестовіч?
– Каже, шо то вже в прошлом, бо він недальокій і ніщєброд.
– Чекай, а нашо вона китайську вчить?
– Каже, що обіцяли її відправити яко прес-аташе до Мозамбіку.
– А там прям всі китайською розмовляють?
– Вона чомусь думає, що так.
– І багато вже освоїла?
– Каже вже слів з п’ятнадцять.
– А ну то вже може їхати.
– Вона теж так думає..
– Мда. Далися взнаки роки проведені серед корупціонерів. Цікаво з нею – то китайська мова, то єрмак.
– Каже, що він тепер її ідеал мусчіни.
– Нє, ну а шо? Може в тому щось є. Його подальша доля, в принципі, зрозуміла. Ректором в Тернопільський інститут його, як він собі мріє, мабуть не візьмуть.. Хіба може яким завгоспом, але і то при умові, що буде прикидатися ніби він легальний емігрант з Уганди. Плюс до того – ефрікен уганден і пасивний гомосексуаліст. А так – накуплять собі презервативів з лимонним смаком за державні гроші і буде їм щастя..
– Його доля зрозуміла мабуть всім, крім нього. Може дійсно її хата, то його останній острів.
– А чого – сидить собі в підвалі, горя не знає. А тут Мар’яна на вихідні з Мозамбіку. Відкриває ляду в підлозі – а іді ко мнє муй єрмачьок…
– А ввечері буде виводити його на подвір’я  – газон косити – в перуці і під музику BoneyM.
– Може в джинсах на голе тіло?
– О, дійсно – хай краще буде мийщиком басейну. От тільки сусідка Юля…
– Ой, я тебе прошу – нехай скаже сусідці, що то Селіна.
– А хто така Селіна, наприклад?
– Най каже, шо взагалі то – це керівник оманського МІДу… Переодягнений в Селіну, бо його відслідковують… щоб гроші не потратив не за призначенням. А так – то його звуть Артур..
– А сусідка така – щось в тої Селіни голос мені знайомий…
– А Мар’яна їй – то вам здалося. Давайте я вам краще на картах таро за гроші погадаю. Вам на ретроградний Меркурій, чи на даму треф? Так то я всім кидаю за пітсот, а вам кину за триста… Свому садовніку кинути? Пані Юля, ви хамка лахмата. І взагалі – ваш чоловік з продавщицьою в овощному спит…
***

Лавочка в скверику, поки що російського Білгороду:

– Тьі знаешь, Андрей, мне кажется, что бьіло бьі круто, если б Украина нас завоевала.
– Марьяна, тьі себе гонишь? С какой радости?
– Сам подумай. Белгородская народная республика. С Украиной безвиз…
– И шо?
– Та не тупи, в Украину Штатьі бабла вольют, безвиз сделают… понимаешь в какую сторону мьіслить? Там цивилизация будет, а в Москве задворки.
– В принципе да. Согласен. Но пусть завоюют только по Смоленскую область.
– ???
– Будем смоленским через границу факи показьівать…
***

– Мар’янка, привіт. Ти так класно поправилась – прям пантерка… мімімі…
– Та не пизди. Я нормальна, я сон краси дотримую і їм все тільки парене.
– Ну я так і кажу. Чо зразу не пизди? Де була, шо бачила? Навчилася на скрипку грати? Як твуй єрмачьок, до речі?
– Пішов він полєм…
– Шо таке?
– Вигнала.
-???
– Я йому сказала  Андрєй, я тібя переховувать за красівий смокінг ні хуя не буду. Або я в долях, або йдеш ти нахуй
– А він шо?
– Не знаю – я до Штефана в Чернівці поїхала?
– Кармічні вузли пропрацьовувати?
– Тіп того…
– А чого тоді невесела? Ти казала, що він класно пропрацьовує..
– Боюся, щоб той йому на мене нічого не наговорив.
– Може?
– Вже не може.
– ?
– Я Штефанів мобільник разом з номером в ставку втопила. Куда йому буде смски писати – на трембіту?
– Штефан файно на трембіту грає..
– Вже не грає..
– О, а то чого?
– Штефан її об стрийка поламав. Спорили – хто вище підскоче…
– І шо?
– Стрийко підскочив вище. Нема більше трембіти…
– Як ти цікавезно живеш – заздрю тобі..
– Йдем може якого пива вип’єм, чи якого шнапсу… Бо шось мені меркурії з ліфчика вискакують..
– То в тебе ліфчик ретроградний. Але пішли – чо нє..
***

Довідка:
Ревучий – один з порогів Дніпра. Козаки називали його – Дідо.
Скелі Ревучого: Рвана, Служба, Гостренька, Одинцевська, Рогіжна, Буравлена, Булгарська, Богатирська, Довгопола, Казанцова, Мокра Кладь, Рогата.

Між скелями існувала єдина протока – названа Козацький хід..

…………………………….

Глава з книги “2022, або пазорная звізда..”