Рекомендовано DPA:

Крива липа

Раціо, Логіка, Валєра..

  1. May, 15

 

– А шо Валєра?
– Ходить по хаті в навушника?
– ??
– Записує аналітику дляYouTube.
– Так він же фотограф…
– Тепер вважає себе військовим аналітиком..

 

Тихий травневий ранок. Невеличке озерце серед чудом вцілілих дерев. Колись воно було великим чистим озером. Поки його забудовники не побачили. Але то було колись. Тепер воно невеличке, обсаджене новобудовами і заросле брудним очеретом. А забудовники настільки ахуїли, що вивісили банер – Ми батальйон забудовників…
Десята ранку. На тому березі вже ловить весняну засмагу цікава брюнетка, поруч пройшла дівчинка з таксою на повідку. Світить сонце, а поміж кульбабок стрибає білочка. Ідилія..
І тут приїхали підараси…
Приїхали на двох «машинах газєль», «тракторі спріцепом бєларусь», а ще частина пішки прийшли.
Пацани вгодовані, екіпіровані як термінатори –  в масках на всьо ліцо і з китайськими бензокосарками напєрєвєс.
Якби їх побачив якийсь бойовий бурят, то з місця рвонув би і не зупинився раніше, ніж заглибившись на 40 кілометрів у пустелю Зовнішньої Монголії. І все це з голосним криком – путін вафлірен ферфлюхтен капітулірен. Реально – отак біг би і кричав аж до самої Монголії. То – якби їх на фронт відправили. Але підараси не ходять на фронт. Підараси мають бронь від мера (такого самого підараса), бо то його зондер команда. Підараси косять траву і рубають дерева…
Ти може подумав, що вони там збиралися те озеро може від сміття почистити? Нє. Приклеїли скочем до ще вцілілих дерев листки а4 з текстом – чистять не там де чисто, а там де не смітять
Згадав пісеньку радянських піонерів:
І твій батько, і мій батько – були колись пияки,
Посідали на край столу і заревли, як бики…
Ось і ці заревли. Чоловік сорок завели свої китайські ручні бензокосарки…
В Голландії за зрубане дерево заплатиш десятку і то якщо ще повезе. Тут – рубай шо хочеш мер прикриє. За цього підараса ти голосував, якшошо… Місто вгадаєш?
Чим то всьо скінчилося? Скошену траву поскидало вітром в озерце – вона там зігниє і буде смердіти на всю околицю. А мер тобі розкаже як все класно в Ізраїлю. Як там бережуть кожне дерево. От ти знаєш скільки парків в Берліні? Мабуть тебе здивую – дві тисячі п’ятсот штук. Не дерев – парків 2 500. Займають площу 5 500 гектарів. А в твоєму місті? Підарас бургомістр, що набрав «техніки» за ціною втричі дорожчою за всі розумні границі. І підараси що рубають все що бачать? Це теж причина цієї війни, якшошо. І це китайське та російське залізо прилітає з блядорусії. За гроші виручені за ту «газєль» в тім числі. Ти це знаєш? А чому бургомістрі досі не плаває в тому озері, що гниє дякуючи йому?
*** 

А шо там ні разу невенгри? Як то шо – пойнятно шо включилися. Кричать криком – путіну треба дати шлях виходу з ситуації та компроміси щодо окремих територій України… путину надо дать сохранить лицо…
Бля – це ще круче ніж «батальйон забудовників». Потрібно дати шлях виходу? Та без базару. Записуйте по пунктах:
1. Від’єднати від росії і створити нове державне утворення. Назвати його наприклад Новоросія, чи Малоросія, чи як вони самі захочуть. Це утворення повинно включати в себе всі сусідні з Україною, тепер вже не російські, області. По всьому кордону з Україною.
2. Заборонити на 500 років керування цим утворенням з москви. ООН, чи вони самі, але стовідсотково не з москви. Ось така буферна зона.

Треба путіну сохраніть ліцо? Записуйте:
1. Заявити, що почати війну путіна заставив лукашенко. Заставив в брутальній формі і з особим цинізмом. Потім дати йому отравленої бульби наїстися.
2. Дати путіну трохи йаду. Йому тре ліцо офіцера комуніста? Нема базару – дайте йому пістолет з одним патроном. То може спотворити лице? Нехай стріляє не в голову, а в ногу, наприклад…
*** 

Стільки смсок від друзів з Ізраілю, як напередодні вєлікой пабєди я не отримував ніколи. В чому прикол? В кожному смс – один і той самий скрін від «РИА Новости». Про що? Про те, що кієвскій рєжім будіт бамбіть Западную Україну. Чтоби расію падставіть.
Бля я не пойняв – а як її взагалі можливо підставити?
Пацани, то вам на ранковій проповіді таке ЦУ дали? Рассилайтє ріа новісті всєм знакомим в Украине… ?
Макарон? По суті своїй – банальний безяйцевий ембіейщик. Тому й зазиває всіх дать сохраніть ліцо. А може йому ще й платять за це. Ембіейщики – вони ж без принципів.

 

Coffee Break..
Ерец-Ісраель, або дуже коротко про землю обітовану:

Історія єврейської держави починається десь за тисячу років BC, на стиках двох тодішніх імперій – Єгипту і Ханаану. Ханаан зараз – це Палестина, Ліван і Сирія (поки вона ще існує).
Тоді на місці сучасного Ізраїлю була держава Фінікія (та, що Карфаген кришувала). Євреї її завоювали і возрадовалісь. Але не на довго. Років на сто. Потім почали між собою дискутувати,  які євреї правильніші – ті, що південні, чи ті, що північні. В результаті держав стало дві – Ізраїль на півночі (самаритяни) і Іудея на півдні. Кожна зі своєю храмовою горою і храмом Соломона наверху. Пойнятно, що кожна сторона вважала і гору і храм опонентів некошерними.
Збоку на то всьо дивилися вавілоняни і вирішили долучитися. Жили там пацани що називали себе халдеї і казали, що вони крутіші за Переса де Куельяра і то – як мінімум. Євреї обох держав халдейському Навуходоносору на слово не повірили, тому халдеї дали їм тягла. Потім розвалили обидва храми, а більшість населення депортували на свої території. Щоб там зайнялися асиміляцією себе в халдеї, замість всяков хуйнев сі занимати… 

Цей храм (мені незрозуміло який з двох) євреї називають першим.
В цьому місці вперше з’являється слово іудаїзм. 

Пройшло років небагато і тут Персія вирішує, що ті халдеї слєгка ахуєвші і йде дає вже їм тягла. На радощах, що вдалось – Персія відпускає депортованих євреїв. Ті повертаються, а там ті, що не були вислані і залишилися – якісь зовсім спаскуджені. Пісні якісь неправильні співають, на арабках поженилися – кароч самаритяни галімі…

В цьому місці вперше з’являється вираз – є євреї і є всі інші… (неєвреї, тобто).

Щоб вони там знов не почали заніматися хуйнев, цар Кір (так, той що з Македонським потім рамси путали) державу євреям робити, про всяк випадок, не дав. Ні правильним, ні неправильним. Натомість організував там чотири перські сатрапії. І сказав, що вони можуть відбудувати свій храм, але так щоб всі – і правильні, і мутанти. На вихлопі – в зрадників храм в Самарії, в правильних політруків  – в Єрусалимі.

Так було аж до Македонського. А при ньому греки потовклися по тій території, як тільки самі хотіли. То був час перманентного конфлікту. В результаті греки привчили мєстних зулусів їсти свинину, подарували їм слово синагога, і настойчіво рекомендували зав’язати з обрізанням, бо виглядают, як якісь кастрати.
Слово за слово і то переросло в повстання Маккавеїв. Іудея стає Хасманеєю, валит в Самарію і розвалює їм храм. Храм залишається другий, але один.

В цьому місці вперше з’являються слова Фарисеї і равин, а євреї – і північні, і південні діляться на цілу купу різномастьових сект.

Секти, то круто, але хто правильніший єврей, євреї все ще не визначилися. Тому знову палки в руки і… І, в цей час, мимо проїжджав нєкто Помпей. Глянув він на ті двіжі і, з бодуна, приєднав ту Хасманею до Риму. І то так, навіть не як окрему територію, а як сирійську провінцію.
Тут перси поїли трохи грибів і на куражі захопили ту провінцію собі. Римлянам то було не часі, бо ті євреї – то десь далеко, а тут свята на носі, тому перси там погуляли пару років. Тут з’являється нєкто Ірод. Сам не так щоб чистокровний справжній єврей, а десь так – йно наполовину (десь так як лєнін приблизно). Чувак їде до Риму і каже – а дайте мені пару легіонів, то я там порядки наведу. А ті йому – ну то на. А він їм – а можна я за те там царем побуду? А ті такі во хмелю – та хоч прем’єр-міністром.
Чувак дає персам тягла і будує третій храм. Але справжні правильні євреї вважають його другим, бо некошерно збудований. Стіна плачу – то частина огорожі того храму, якшошо. Огорожа Іроду мабуть вдалася кошерна.
Ти все ще будеш мені казати, що євреї дружать з цифрами?

І так то всьо схарило правильних євреїв, що вирішили вони то всьо похєрити к їпєням і почати першу іудейську війну. Почали з того що завалили Legio XII Fulminata, а його створив сам Гай Юлій Цезар, на секунду. Мало того – в легіоні впав орел. Так, як штандарт з орлом тримав останній воїн, то це означає, що легіон знищили повністю. Але це означає не тільки це. В 90ті про таке казали – опустили. Щоб якісь зулуси опустили Рим..!!! Такого Рим собі дозволити не міг. Тоді Римом керували пацани зі справжніми яйцями, а не приклеєними, як в берлусконі і, як результат – Єрусалим зрівняно з землею, а від храму (або третього арифметично, або другого кошерно) залишається фрагмент огорожі. Там тепер записки кладуть. Але це ще не все. Тепер немає більше ніякої Іудеї, відтепер це – Палестина. Але і це ще не все. Всіх євреїв виганяють звідси на 500 років. Через 500 років акурат з’явиться іслам. Але тут не про це. Тут про повний розгром. Не варто їм було той легіон перемагати мабуть. Нє, ну вони ще пробували відновитися під проводом чувака на ймення Бар Кохба. Але то була реально партизанщина, яка закінчилася тим, що тисячі євреїв продали в рабство.
Євреї розбіглися межи людьми по всьому узбережжі Середземного моря. А секта караїмів, найадекватніші, як на мою скромну думку, то аж в Крим..

В цьому місці вперше з’являються такі поняття, як равіністичний іудаїзм, талмуд з його безкінечним трактуванням (маніпуляція, бо кожний трактував: як йому вигідно) і усна тора.

Далі римлян замінив багдадський халіфат, і єврейська еліте масово стає мусульманами. Правильні тікають далі. Їм ніде особливо не раді. Перше місто-країна, яке їх прийняло була Венеція. Там їм дозволили навіть збудувати собі гетто. Гетто – це єврейська назва і означала огороджений мікрорайон – щось на зразок ЖК Венеційський квартал з власною охороною і парковкою. То вже потім гітлєрюгенд слово спаскудив, а тоді у Венеції євреї ним тішилися. З часів цього гетто євреї освоюють новий бізнес – продавати гроші. Там їм не зрослося і вони поперли в Німеччину, Англію, Іспанію і Францію. Давати в борг гроші там було кому й без них, а тут ще й Хрестові походи намітилися. Там реально їм було дуже не в кайф. З Англії їх депортували на 400 років, наприклад..

В цьому моменті вперше з’являються такі поняття, як: містицизм, кабала, чітать мєжду строк та всяка інша алхімія.

А на арену Історії виходять турки зі своєю Османською імперією. В євреїв була спроба вернутися в Ізраіль, для цього навіть пробували пиздити з турками жителів Балкан, але турки віднеслися до ідеї нової Іудеї без ентузіазму. Треба було тікати далі. Далі була Польща. І ось тут євреям спершу законало. Польщею тоді заправляла шляхта. Впевнена в собі – на московський трон своїх васалів садили, а то вам не пеніс каніна. Шляхта хотіла казати – нє пазвалям в парламенті, а решту часу сидіти по кабаках. Це, як в парламенті України за останні 30 років. Шляхта вирішила – ми гульбаним, а євреї нам на гульбан податки збирають. Євреї вирішили – ми їм збираєм і про себе не забуваєм

З цього моменту слова невенгр і митниця з податковою – нероздільні, як ханаанські близнюки. Чи байстрюки – це як тобі більше подобається.

Здається – ось воно тихе єврейське щастя. Але жадібність має одну особливість – вона перемелює фраєрів, як китайська ручна бензокосарка траву на тому озері. Шляхта хотіла все дорожчого вина, бо істина в вині, а митарі все більше і більше не забували про себе. На вихлопі місцеві посполиті втратили сенс існування. Кожен посполитий вже був должен на пару поколінь вперед. А головне він бачив – бля працюю тільки я, а винуватий всім тим, хто ні хрєна не робить….
Тут з’являється Хмельницький. Чорна біда для єврейського щастя. Для польського теж. Польща тратить незалежність на сотні років, а євреїв гине просто тьма. Їх банально нищили і віддавали кримським татарам на ясир.
Для них наступило повне розчарування в самих собі.
Далі повна кабала і, методом складних алхімічних формул, вони виводять, що після Хмеля, прийде месія і вони нарешті возрадуются. І він прийшов. Звали його Шабтай Цві і в місті, де він жив, його вважали дивним – сидів собі чувак в пилюці і пісні співав різні. Прийшли до нього євреї і кажуть – чувак, а ти часом не месія? А той – месія, як не месія.Ну сказав, а далі треба ще щось говорити. Ну він і сказав. Каже – всі турки стануть іудеями, а той османський султан зніме переді мною корону і на колінах поповзе в Палестину будувати нам новий Ізраїль...
Я питав в знайомого хасида – а чого Ізраіль, а не Іудею? Іудея ж вроді правильніша була? А він каже – ой то всьо дуже містично, і взагалі Шабтай Цві реікарнувався в Шабтая Калмановіча. Але той хасид  пацан веселий, то я не знаю наскільки йому можна довіряти. А тоді… А тоді султан каже – приведіть мені того дурнуватого. Привели. Султан – то ти месія? Той – аз єсьмь.Слухай мене сюди, кучерявий – каже султан – або ти зараз одягаєш чалму і приймаєш іслам, або я відріжу тобі бейцели. Будеш ходив, як берлусконі. Той такий – пане Султан, пойнятно шо давай чалму сюда, не надо мені нічого різати…
Ось такий нефарт. Всьо пропало – месія вступив в іслам. Що тут роблять правильні євреї? Кажуть – раз така непруха, то нам тепер треба співати і танцювати…

В цьому місці вперше з’являється поняття – хасид.

А євреям залишилась росія. Далі був тільки північний полюс. Три четвертих всіх євреїв світу на той час оселилися в росії.
То з поляками євреям підфартило – мали навіть свій уряд – кагал в столиці і підкагальники по периферії. А в росії була шальная імпєратріца єкатєріна. Сідати з ними на гектар поля вона вважала западло і mauvais ton. Каже якомусь з потьомкіних – мілашка мой, здєлай етім чєртям чєрту осєдлості. Шоби мнє тут по пітєрсбургу нє швендялі, donnerwetter… А потом возращайся скорєй і трахні мєня в царскую жопу, мой жєрєбєц…
Але невенграм було вже вшистко єдно. Раз абсолютна більшість нас тут – подумали вони –  то значить це і є наша земля обітована. Така собі – галіма німнога, але яка вже є…
Далі все пішло стрімко – створили комунізм, скинули царизм, об’явили ссср і різний всесвітній інтернаціонал. Потім в ссср’у влаштували 32/33й рік – відімстилися за Хмельницького. А далі знову забуксувало…
З’явився нєкто гітлєр, а з ним німці в уніформі від Hugo Boss. Та ще й на панцерніках з двигуном від Porsche AG. Лажа.
Правильніші євреї втікли в Гамерицький край, мутанти залишились в ссср’у, а ні в чому не винних звичних євреїв  перебили мільйонами…
Війна скінчилася, гітлєр випив йаду і в цьому місці з’являється нєкто Соломон Міхоелс (справжнє прізвище – Вовсі) з ідеєю зробити Ізраїль в Криму. Нєкто сталін ідею ніби підтримав, але то поки був потрібен лендліз, а потім того міхоелса під грузовик, а замість Ізраілю в Криму, і вовсі – зробив єврейську автономію на виселках в Біробіджані.
Тут втрутилися англійці.. Як по мені – найправильніша нація станом на зараз. Палестину тоді кришували вони. Тобто – Ізраїль зробили в Палестині – там де він і був. Це було круто – Голда Меїр, Бен-Гуріон, чуваки з Моссад і ще ціла купа класних чуваків почали робити класну вільну країну.
А потім з ссср’у понаєхалі ковбасниє євреї… І знову затовкли тихе єврейське щастя. Правительство тепер мало брати до уваги їхні хатєлкі. А вони ностальгували за ссср’ом.
Поступово вільна країна перетворилася на відстійник для чиновників корупціонерів з країн колишнього сссру…
Ще мабуть варто згадати чувака на ймення Теодор Герцль. Це такий єврейський Бандера. Чувак написав книжку «Єврейська держава» і вважається засновником сіонізму. Основна його ідея – всі євреї мають жити в Палестині. Ага-ага – прям всі і в Палестині – знайшов дурних – нє? Тобто для них це ні разу не актуально і тому марксолонін про нього стріми не знімає…
Ось це, в принципі і все.

Я коли чую возгласи наших державних «діячів», що нам треба брати приклад з Ізраїлю, завжди задаю запитання – з якого саме місця починати повторювати їх історію? Оголосити, що якщо хтось добре вкрав, то нехай бігом тікає сюди, тут йому бігом нададуть громадянство, а ми своїх не видаєм? Буде ще одна така собі Швейцарія для брудних грошей? Ви це серйозно?
Ні – якщо так, як при Голді Мейр, то я за. Тим більше, що саме це зараз і відбувається. Вова, офшори відмінити ніяк не хочеш?
*** 

А що адепти секти Сертифікованого Ковидлу? Поки війна, то примовкли. Але так би вони тобі відмовилися від такого інструменту – нє? То ж і бабло, і посполитих можна загнати по хатах.
В епілозі до своєї книги “Театр” я писав:
Посполитий, якщо тобі відразу після війни введуть червону ковідну зону, і не просто червону, а ще й з малиновими і помаранчевими вставками… Якщо тобі скажуть місяць не виходити з дому, бо лютий карантин, а самі вернуть всіх тих, що зараз торгуються з контрабандистами вздовж західного кордону, назад в свої кабінети… Якщо ти на це поведешся, то ти найбільший долбойоб у Всесвіті..
Відкриваю новини і ось вони – в китаю, а особливо в північній кореї (тобто в максимально ізольованих державоутвореннях, де нічого не перевіриш) новий спалах ковидлу. Від кого новини? Від каналу Ґ+Ґ. Так, того що належить визначному сину свого народу бєні.
Скоро олесяяхно злізе з теми ядерної бомби і почне описувати, як вона гуляла торговим центром, побачила пункт вакцинації і вакцинувалася. Вісімнадцятий раз…
*** 

А що твої держслужбовці та інші «бізнесмени»? Як почалася війна, то запакували багажники баблом і рванули «на западную». Там платили таким же «бізнесменам» за номер в готелі три зірки, як за номер в Four Seasons на Манхеттені. Потім вирішили – час вертатися, бо наші хлібні должності позаймають. А як вертатися – блокпости по дорозі, а в багажнику бабло (як показала практика – в багажник Мерседеса влазить до 30 лямів кешу). Це коли туди їхали то блокпостів ще не було, а назад як? Повідбирают же ш… Та порішали – познімали блокпости як тимчасово непотрібні. Все ок.
ООН каже – через війну в Україні у світі від голоду помруть мільйони. А твої чуваки – ті, що «на западной» бухали два місяці, тобі казали, що українська їжа нікому не потрібна, бо там своєї переізбиток. Французькі фермери на ринок не пустять… Пам’ятаєш? І ти ж повірив – нє? Ну і хто ти після цього?
А ще вони ж тобі казали, що страшний ковід живе у парках. Забудувати парки – це їх хвороблива мрія, бо пинька за це платить. Зробити міста України непридатними для життя, то вже його хвороблива мрія.
Тобто вони тобі весь час брешуть, а зараз вже починають припихати, що й після війни вони нікуди не подінуться:
«Реалізація економічної політики відновлення української економіки та її прискореного зростання буде робитися руками українських підприємців та значною мірою коштом українських підприємців, тож ми вважаємо, що маємо право та обов’язок брати участь у визначенні пріоритетів та розробці й втіленні економічних політик…»
Перекласти то на людську мову? Запросто:
Коли скінчиться війна, то все йде до того, що в Україну зайдуть шалена кількість грошей. Ми – твої посполитий, корупціонери – ті, що брали в пьіньки і терли йому як класно ми за це підготували йому легку (як талібан Афганом) прогулянку твоєю країною. Ну так ось – ми вже готові всі ці гроші розікрасти і вивезти в Невенгрію. Так – через Венгрію. А що тобі не нра? Ти ж все одно так як ми красти не вмієш? Ну і ми вже готові тобі чесати, що вкладаємо свої кошти, а тому маємо право вирішувати що і як. Ти в курсі, що ми ті свої накрадені гроші вже давно в Невенгрії заскирдували? Ну так – ми і злодії і мародьори. А хто тобі без нас субсидію нарахує? Га? Ми знов все розісрем і якийсь черговий путін нападьот? Так – це більше ніж реально. Ми тоді відразу «на западную» – дорогу вже знаєм. З тобою що? А то твої проблеми. Думаєш нам отакво дуже легко з тими таможєнніками венгерськими домовлятися? Тобто – і без тебе проблем хватає…
Чому вони досі в тім озері не плавають? Га?
*** 

До чого тут раціо? Взагалі то в перекладі це слово означає розум.
Раціо – це філософський погляд, який наголошує першість і компетентність розуму (логічного ходу міркування) в пошуках правди.
Логіка – це те чим керується Всесвіт. Ігноруючи все нелогічне. Включно з твоїми, Посполитий, державними корупціонер-мародьорами.
Складно ? Ок – тоді давай про валєру)))

Валєра – це один з посполитих. Боїться війни. Щоб не забрали на фронт втік з дружиною «на западную». Приїхав маршруткою – на машину не мав грошей. З цієї ж причини не втік через Венгрію. Жив в знайомих. Грошей вони з нього не брали. Навіть на продукти. На початку за ті продукти дуже переживав – а ну як продавці проаналізують, що знайомі стали купувати більше їжі. Тому перші дні жив за спинкою дивану і наполегливо радив хазяїну купувати продукти кожен раз в іншому магазині. Потім освоївся і навіть створив свій ютуб канал.  В гардеробній. Там записував відеоаналітику від себе. Розказував, що нам для перемоги катастрофічно бракує торпед. Навіть цифру приводив – скільки саме їх бракує. Кароч – як арестовіч, тільки безплатно. Потім прочитав в олесіяхно, що бомбу кинуть не на Чернівці, а на Львів. Три дні не брився, щоб виглядати старшим призовного віку. Тим, що його прийняли так многозначітєльно сказав – відмітимо в Києві нашу перемогу і сів в нічний поїзд.
Діставшись додому тим в кого жив не подзвонив – а нашо?

………………………………….

 Хочеш підтримати автора?

Можеш зробити це і не на Патреоні:

Майк Новосад. “Хіпстер..” Видавництво “EuropeLiberal..” 2021.

В інтернет магазиніКнигарня Є

Майк Новосад. “M&M, або Хроніки Семи Перпендикулярних Ліній..”Видавництво “EuropeLiberal..” 2020.

Придбати можна на офіційному сайті видавництва..

В інтернет магазиніКнигарняЄ

Не подобається електронна комерція? Можна в звичних книгарнях:

Київ:
вул. Толстого,1
вул. Лисенка,3
вул. Спаська,5
(“Книгарня Є”)
Львів:
проспект Шевченка, 8 (Книгарня НТШ)
проспект Свободи, 7
пл. Міцкевича, 1 (готель ”Жорж”)
проспект Шевченка, 8
вул.Стрийська,30 ТРЦ “King Cross Leopolis”
(“Книгарня Є”)
вул. Федорова, 4 (“Книгарня на Федорова”)

А також:

Apple Books

і Rakuten Kobo

і: Smashwords